Esenler Gelin Başı Saç Modelleri
Esenler Gelin Başı Saç Modelleri

Esenler Gelin Başı Saç Modelleri

 

Bembeyaz gelinliği giymenize çok az kaldı ama hala bir saç modelinde karar kılamadınız mı?

Endişe etmeyin!

İster cesur bir güzellik anlayışınız olsun isterseniz bohem, romantik ya da modern bir ruh. Kendinizi gelin saç modelleri konusunda hazır reçetelere bırakmak istiyorsanız, doğru noktadasınız. Düğün saçında zahmetsiz ve göz alıcı seçimlere yeşil ışık yakmayı planlıyorsanız, kırmızı halıdan ilham almak sizin için oldukça kolay olacak.

 

Topuz gelin saçları, dağınık gelin saçı modelleri veya açık gelin saç trendleri… Gelinliğinizin üzerine mükemmel uyacak gelin saçı modelini bulmanızı sağlayacak kapsamlı önerilerimiz için aşağıdaki galerimize göz atmaya başlayabilirsiniz.

 

YÜZ ŞEKLİNE GÖRE GELİN BAŞI SAÇ SEÇİMİ


Öncelikle oval, yuvarlak, kalp, uzun(dikdörtgen) ve kare yüz şekillerinden hangisine yakınsın bunu tespit ederek işe başlayabilirsin.

 

● Yüzünün uzunluğu genişliğinden daha fazla olan oval yüz tipine sahip gelin adayları, yüz hatlarını ortaya çıkaracak tüm saç modellerini tercih edebilir. Topuz, atkuyruğu, açık, yarım toplu. İstedikleri modelleri yaptırmakta özgürler.

 

● Yüzünün genişliği ve uzunluğu birbirine eşit olan yuvarlak yüz tipine sahip adayların yapması gereken ise şu: Yanaklar dolgun, elmacık kemikleri belirsiz olduğu için, yüz hattını dairesellikten kurtarıp, ovale yaklaşacak seçimlerde bulunmak. Mesela, dağınık toplanıp, önlerden birer tutam bırakılmış saç hoş bir seçim olacaktır.

 

● Yüzünün alt kısmı dar üst kısmı geniş forma sahip kalp yüz tipindekiler, sıkıca geriye doğru taranmış saç modelleri yerine, tepeden bombeli topuz yaptırabilir.

 

● Yüzünün uzunluğu ve genişliği birbirine eşit ve köşeli olanlar, kare yüz tipine sahiptir. Belirgin ve sert yüz ifadesini yumuşatarak, oval hatlara yaklaşabilmek için katlı kesimler bu gelin adaylarına uygun bir seçenek olabilir. Bukleler, iri dalgalar dairesel bir etki yaratacağından, tercih edilebilir.

 

● Yüzünün uzunluğu genişliğinden fazla olan dikdörtgen yüz tipine sahip gelin adayları, yüzlerini olduğundan daha kısa göstermeli, yanlara doğru hacim kazanan saç modellerine yönelmeli. Kahküllü gelin saçı modelleri de alnı geniş dikdörtgen yüz şekline sahip gelinler için ideal. Bu gelin adayları ensede dağınık topuz, açık dalgalı salaş gelin saçı modellerini tercih edebilirler.

 

 

Bu site, Sitesepeti ve Solido Grup güvencesi ile hazırlanmıştır. Copyright © 2014